ŘÍJEN VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Tisk Email

 

Měsíc říjen jsme zahájili návštěvou Městské knihovny v Mostě. Starší děti z 1. a 3. oddělení si už vybírají knihy podle svého zájmu a s chutí čtou už samy. Společně si pak povídáme o tom, jakou knihu si kdo vybral a o čem byla. Pro 2. oddělení ŠD, kde jsou převážně děti z 1. tříd a přípravky, měla paní knihovnice Jílková připravené ve středu 18. 10. odpolední čtení a povídání k pohádce „Kamil neumí létat“. Tak se děti mohly seznámit s prostředím knihovny a jejími pravidly.

Mezi oblíbené soutěžní odpoledne patří turnaj v pexesu. Soutěže „O Pexesového krále“ se zúčastnily děti ze všech oddělení školní družiny a na vítěze čekala odměna.

Ani tento měsíc jsme nezapomínali na pohyb. Využili jsme teplého slunečného počasí pro pobyt na terase. Děti hrály vybíjenou, fotbal, házely na koš, běhaly, skákaly přes švihadla nebo hrály jen tak na honěnou. Třikrát byly ve školním bazénu plavat. Při nepříznivém počasí chodíme do tělocvičny, kde hrajeme jejich nejoblíbenější míčovou hru „Zapamatovanou“.

Po celý měsíc jsme také vyráběli podzimní dekorace, malovali, zdobili svými výrobky družiny a halu, která nyní svítí podzimními barvami.

Čekali jsme na příznivý vítr k pouštění draků. Odpoledne nám draci létali krásně na našem hřišti.

Svoji činnost zahájil kroužek keramiky. Ve středu si mohou děti vyzkoušet práci s keramickou hlínou. Už jsme vyrobili kachli, podzimní tácek, misku a svícínek. Připravujeme se na vánoční jarmark.

Po podzimních prázdninách jsme prožili zábavné Halloweenské odpoledne. Děti měly krásné masky a prožily plno radostných okamžiků. Soutěžilo se, tancovalo, zpívalo. Všechny děti byly odměněny.

Všechny akce máme zdokumentované. Podívejte se do naší fotogalerie.

Steppanová Marie

Foto najdete zde:


Stiskněte Enter
Stiskněte Enter